Udělejte si na grilu Weber vafle s lesním ovocem

Na oslavách narozenin, během příjemných odpoledních chvil s rodinou nebo jako zpříjemnění snídaně. Vafle dodávají lesk životům mnoha lidí už po celá století - a nyní si tuto pochoutku můžete snadno udělat na grilu díky novému komponentu na vafle pro Gourmet BBQ System.

Zde si ukážeme, jak na grilu Weber jednoduše připravíte výborné vafle s lesním ovocem. Pro upečení vaflí budete potřebovat následující ingredience:
- 50 g másla
- 200 g hladké mouky
- 1 lžička prášku na pečení
- 1/2 lžičky cukrářského droždí
- 2 lžičky vanilkového cukru
- 90 g hnědého cukru
- 5 vajíček
- 450 ml mléka
- 450 ml smetany
- 100 g černého rybízu nebo jiných lesních plodů
- máslo na smažení

Před rozžhavením grilu nejprve v kuchyni rozpusťte máslo nad mírným plamenem. Smíchejte mouku, prášek na pečení, cukrářské droždí, vanilkový cukr a hnědý cukr v misce a jemně promíchejte ručním mixérem. V jiné misce promíchejte vajíčka, potom přidejte mléko a smetanu, následované rozpuštěným máslem. Míchejte těsto, dokud se nezjemní. Přitom omyjte lesní ovoce a později nasypte plody do těsta.

Poté rozpalte gril přibližně na 185 °C s použitím přímé metody grilování. Následně umístěte speciální vaflovač Weber doprostřed roštu s Gourmet BBQ Systémem a asi 5 minut ho předehřívejte.

Těsto rozdělte na 4 části, tak abyste jím pokryli celý povrch vaflovače. Zavřete komponent na vafle a pečte po dobu 6-8 minut. Poté jej otočte o 180° a pečte dalších 6-8 minut nebo dokud nebudou vafle na obou stranách nazlátlé. Jakmile budou připravené, dejte je na rošt, aby zůstaly křupavé.

Při podávání dejte nahoru čerstvé lesní ovoce smíchané s cukrem. Poté si už můžete své vafle připravené na grilu Weber pořádně vychutnat.