Wrapy do ruky k fotbalu s grilovaným masem

Wrapy do ruky k fotbalu


Ve Francii právě začalo fotbalové mistrovství Evropy a my jsme si pro Vás nachystali ideální jídlo ke sledování fotbalu a fandění u televize. Wrapy s grilovaným kuřecím masem jsou velmi chutné, jednoduché na přípravu a můžete si je snadno vzít do ruky a nerušeně sledovat naše reprezentanty.

Přinášíme Vám pouze jednu z nekonečného množství variant, jak si můžete wrap připravit. Můžete si jej naplnit třeba grilovaným lososem, krevetami či jakýmkoliv jiným masem. Samozřejmě si můžete udělat i vegetariánský wrap, výběr zeleniny i omáčky je opět jen a pouze na Vás.
 

Wrap s grilovaným kuřecím masem pro 4 osoby

Přísady:

2 wrapy
150 gramů kuřecího masa
1 jablko
1 mrkev
lístky bazalky
100 g řeřichy
100 g polotvrdého sýra
100 g kysané smetany nebo créme fraiche
2 lžíce oleje
2 lžíce balzamikového octa
50 g vlašských ořechů
sůl, pepř

Kuchyňská příprava

Opláchněte jablka a oškrábejte mrkev. Potom oboje nastrouhejte, omyjte listy bazalky a řeřichu. Nastrouhejte i sýr. Smýchejte zakysanou smetanu, olej, ocet, sůl a pepř. Rozetřete směs po wrapech a na ně pokládejte maso. Posypejte nastrouhaným jablkem a mrkví, listy bazalky, řeřichou, sýrem a vlašskými ořechy. Zabalte wrapy.

Příprava na grilu

Připravte gril pro přímé pečení, rozehřejte ho přibližně na 200 °C. Vložte do něj pekáč a nechte ho předehřát. Pečte wrapy po obou stranách. Potom změňte na pečení nad nepřímým žárem a nechte wrapy grilovat po dobu 8-10 minut. Zabalte wrapy do pečícího papíru a před podáváním je krájejte zakřiveným řezem.

Dobrou chuť!