Menu
0
Váš košík je prázdný

Grily na pelety Weber SmokeFire

Oficiální prodejce WeberOficiální prodejce WeberKompletní sortiment Weber máme na našem skladě v Česku i naší kamenné prodejněPřednosti značky Weber

Grily na pelety Weber SmokeFire

Grily na pelety představují kombinaci toho nejlepšího od plynových a elektrických grilů s chutí kouře z kotlových grilů na dřevěné uhlí. Poslouží Vám na všechny vaše oblíbené grilované pochoutky a díky svým vlastnostem Vám umožní vyzkoušet i dříve nepoznané recepty. Gril na pelety lze totiž využít i jako udírnu, operuje jak ve vysokých teplotách až 315 °C, tak zároveň i nízkých 95 °C. Je tak ideální i na dlouhé recepty, třeba taková pomalu grilovaná žebra či bůček. Je tedy perfektní pro každého, kdo to s grilováním myslí opravdu vážně a chce zkoušet nové možnosti.

Weber gril na pelety je i díky moderním technologiím sázka na jistotu. Má již zabudovaný chytrý teploměr Weber Connect, což v praxi znamená přesné informace odkudkoliv díky aplikaci. Zároveň má velice přesné dávkování pelet. Ty se dávkuji dle vámi stanovené teploty. Tudíž si pouze doplníte zásobník až na 10 kg pelet, zvolíte teplotu, položíte Vaše žebra na gril, propojíte aplikaci a příštích klidně i 5, 6 nebo 8 hodin stačí jen sledovat. Gril Vás sám upozorní, pokud budou docházet pelety, a kdykoliv si můžete zkontrolovat aktuální teplotu na roštu i v mase.

Samotný princip Weber grilů na pelety je poměrně jednoduchý. Ve spodní části se spalují dřevěné pelety, kouř a teplotu rozvádí větrák, což umožňuje dosáhnout stabilní teploty ve všech částech grilu. Díky tomu získáte opravdu velký prostor pro Vaše grilované pochoutky, snadné ovládání jako u plynových grilů, a hlavně tu perfektní chuť a aroma grilování. S touto chutí si můžete ještě dále hrát - chcete voňavější až sladké uzené aroma? Vyzkoušejte pelety z jabloňového či třešňového dřeva. Chcete vyvážené lehce pikantní aroma nebo si nejste úplně jistí kde začít? Zvolte směs, kterou sami používáme na našich grilovacích kurzech, funguje výborně na všechny druhy mas.

Zmínili jsme řadu výhod, které přinášejí grily na pelety. Pravdou je, že oproti plynovým má gril na pelety dvě větší nevýhody. O malý moment trvá delší dobu, než se na počátku rozehřeje a také je k jeho fungování nutná elektrická energie. Grill má elektrické zapalování pelet, šneka, který je dávkuje podle zvolené teploty, a větrák zabezpečující rovnoměrnou teplotu ve všech částech grilu.

Grily na pelety Weber jsou nabízeny ve dvou velikostech - v menší velikosti SmokeFire EX4 a ve větší velikosti SmokeFire EX6.