Tipy pro grilování a poradna Weber

Vážení zákazníci, v této části našich internetových stránek najdete nejrůznější tipy ke grilování, rady k výběru grilu, údržbě grilu, doporučení ohledně základního vybavení grilu a mnoho dalšího.

Grilování je hitem dnešní doby. Každý nadšenec dobré kuchyně a výborného grilovaného pokrmu se těší na teplé jarní a letní dny a večery, kdy pozve přátele a známé a spolu s rodinou připraví chutné jídlo a pití a začne ta správná gril zábava. Nabízí se otázka, který je ten správný gril. Perfektní grilování není jen o mase a surovinách, které grilujete, ale také o tom, na čem grilujete. A ty nejkvalitnější grily jsou jedině grily Weber. Grily Weber vynikají svou tradicí, kvalitou, dlouhou životností a bohatým příslušenstvím. Z velmi široké nabídky grilů Weber, kterou na našich stránkách najdete, může však být největší problém vybrat si pro Vás ten správný gril. A od toho je tu právě tahle poradna grilování.
 

Články prezentované na této stránce Vám pomohou s výběrem toho pro Vás nejlepšího grilu Weber, pomohou Vám jej vybavit vhodným příslušenstvím a pomohou Vám také s jeho správným provozem a údržbou. Doufáme, že v této části zodpovíme všechny Vaše případné otázky. Na ty nejčastěji kladené otázky (FAQ) byste zde skutečně měli najít všechny odpovědi. Pokud si však budete přát zeptat se i na cokoliv jiného, můžete se na nás kdykoliv obrátit telefonicky či emailem. Vždy Vám rádi poradíme.
 

Výběr správného grilu Weber

V sortimentu firmy Weber se nachází obrovské množství grilů různých druhů a pokud gril vybíráte poprvé, možná je pro Vás složitější vybrat si pro Vás ideální gril. Zde najdete pár rad ke správnému výběru grilu Weber, které by Vám mohly s volbou pomoci.

 

Grily Weber na cesty

Profesionálně grilovat můžete s vlastním grilem Weber kdekoliv na světě. Stačí si na Vaše cestování vybrat vhodný gril Weber. S tím by Vám mohl pomoci i náš článek pod tímto odkazem, kde najdete mnoho nápadů a inspiraci pro cestování s grilem Weber.

 

Snadný začátek s Weberem

Jestliže jste si již gril Weber zakoupili, v tomto článku najdete stručný souhrn základních tipů pro grilování na začátek. Dozvíte se tu, proč je dobré grilovat s poklopem, jak nejlépe rozžhavit Váš gril, vysvětlíme Vám rozdíl mezi přímou a nepřímou metodou grilování, jak gril vyčistit a proč používat litinové rošty.
 

Rozžhavení briket a jejich dlouhá výdrž

Brikety a uhlí Weber jsou tím nejkvalitnějším palivem pro grily na dřevěné uhlí. Abyste však naplno dokázali využít jejich potenciál, musíte je umět správně rozžhavit a poté zvládnout udržet jejich teplotu. A právě s tím Vám pomůže tento článek na našich stránkách Topgrily.

 

Základní vybavení Vašeho grilu Weber

Pod tímto odkazem najdete seznam toho nejzákladnějšího vybavení Weber. Toto příslušenství Weber by u Vašeho grilu rozhodně nemělo chybět.


 

Přímá nebo nepřímá metoda grilování

Na Vašem grilu Weber můžete grilovat různé pokrmy různými způsoby, především se rozlišuje přímá a nepřímá metoda grilování. Jedná se o dva základní způsoby grilování, které by měl znát každý fanoušek grilování. Při přípravě jídel na Vašem grilu Weber poté tuto znalost jistě oceníte.

 

Grilování na balkoněJak vybrat gril na balkon?

Láká vás grilování na balkoně? Jak vybrat gril na balkon a na co si dát pozor? Poradíme Vám co zkontrolovat ještě předtím než si koupíte balkonový gril. Srovnáme výhody i nevýhody elektrického, plynového grilu na balkon i těch na uhlí a dozvíte se i pár tipů, jak si usnadnit grilování na balkoně nebo terase.

 

Jak vyčistit gril

Jak co nejjednodušeji vyčistit gril Weber je jedním z nejčastějších dotazů zákazníků u nás na prodejně. Rozhodli jsme se proto sepsat podrobný návod pro každý typ grilu.


 

Weber Gourmet BBQ System

Gourmet BBQ System je jedinečná sada příslušenství Weber. Jedná se o jednu z velkých výhod grilů Weber obecně. Jedinečný systém vyměnitelného středu grilovacích roštů většiny grilů Weber Vám umožní výrazně rozšířit možnosti Vašeho grilu Weber. Připravíte na něm tak prakticky jakýkoliv pokrm, který Vás napadne. Pod tímto článkem najdete inspiraci a různé tipy, jak Váš gril Weber s GBS využít naplno.

Elektrický špíz Weber

Rotisserie Weber s elektromotorem je další originální příslušenství, které lze použít téměř ke všem grilům Weber a se kterým opět hodně rozšíříte možnosti Vašeho grilu Weber. Díky grilování na rožni s elektromotorkem si velmi usnadníte práci na grilu. A lépe grilovat díky němu můžete nejen kuřata, ale i třeba opékané brambory, grilovanou zeleninu nebo špízy.
 

Uzení na grilech Weber

Na Vašem grilu můžete docela snadno i udit, zde k tomu od nás najdete podrobný návod navázaný na různé uzené pokrmy. Kdybyste chtěli místo grilu pouze udírnu, v našem sortimentu najdete i profesionální udírny Weber.

 

Zazimování grilu Weber

Pod tímto článkem najdete praktické tipy, jak připravit Váš gril Weber na zimu. Gril stačí pořádně vyčistit a schovat pod některý z kvalitních obalů Weber. Grilovat na Vašem grilu Weber však můžete bez problémů a snadno i v zimě.

 

Grilovací recepty

Na našich stránkách najdete velké množství receptů od mistrů grilování, od šéfkuchařů Weber. Naprosto dokonalá jídla si tak můžete připravit i u Vás doma na Vašich grilech Weber. V této části najdete inspiraci pro grilování různých pokrmů, od tradičního hovězího steaku, přes burgery až po grilovanou zeleninu.

 

Historie Weber grilůNečekaný původ dnes již legendárních Weber grilů

Dnes jsou Weber grily neoddělitelnou součástí světa grilování, ale původ prvního prototypu Vás možná překvapí. Přinášíme Vám historický příběh, jak v Chicagu George Stephen starší vytvořil první zahradní gril Weber.

 

Náhradní díly a kde najít sériové číslo grilu Weber?

Sériové číslo grilu pomůže při hledání náhradních dílů k Vašemu grilu Weber. 

Nejčastější dotazy ke grilování:

Nejčastější dotazy ke grilům Weber na dřevěné uhlí:

Nejčastější dotazy k plynovým grilům Weber:

Časté obecné dotazy:

Co je GBS systém a co je Weber Crafted systém?
Jaké jsou rozdíly mezi plynovými a elektrickými venkovními topidly?Pokud jste v této části nenašli některé informace, které jste hledali, neváhejte nás, prosím, kontaktovat, rádi Vám vždy poradíme, ať už telefonicky či emailem. A možná budete i Vy, naši zákazníci, inspirací pro nás k doplnění naší poradny grilování Weber o nové články.

Můžete se samozřejmě také stavit na naši prodejnu Topgrily v Brně, kde Vám vše vysvětlíme naživo s představením konkrétních grilů a příslušenství Weber.