Základní výbava pro Váš gril Weber

Jestliže už vlastníte gril Weber, doporučujeme Vám si jej dovybavit základním příslušenstvím, které Vám zde představíme. Naše doporučení jsme rozdělili na dvě kategorie, a sice na nezbytné vybavení a pomůcky, které použijete téměř při každém grilování, a na užitečné pomůcky, které oceníte v určitých situacích, jelikož některé způsoby grilování na Vašem grilu Weber zase usnadní.
 

Nezbytné vybavení a pomůcky Weber

Grilovací kleště Weber

Jedná se o jistě nejčastěji používané náčiní při grilování. Pomocí nich položíte na gril Vaše připravená jídla, na roštu je jimi poté přemísťujete a posouváte. Nakonec je zase oceníme při sundávání pokrmů z grilu a jejich přemístění na talíře hladových hostů. Kromě kleští jsou vhodné také lopatka a jehla.
Doporučené příslušenství Weber:
Dvojdílná sada náčiní Weber

Trojdílná sada náčiní Weber
 

Kartáč Weber na gril

Některý z kartáčů pro čištění grilu je naprostou nutností ve Vaší grilovací výbavě. Grilovací rošt je vhodné vyčistit před grilováním i po grilování, předejdete tím většímu připalování a přichytávání grilovaných pokrmů k roštu. Kartáč byste měli časem vyměnit, a sice ve chvíli kdy jsou jeho štětiny polovičně dlouhé oproti novému.
Doporučené příslušenství Weber:
Grilovací kartáč Triangl, 30 cm
Grilovací kartáč Triangl, 46 cm
Grilovací kartáč na mřížku
 

Nerezová grilovací pánev Weber

V sortimentu Weber je velké množství grilovacích pánví a košíků z ušlechtilé oceli, takže si každý může pro sebe vybrat tu nejvhodnější velikost. V těchto děrovaných nádobách můžete připravit výborné grilované ryby, zeleninu či jakékoliv menší suroviny, které by na běžném roštu mohly propadnout. Nechte grilovací pánev předem předehřát, grilované jídlo se poté hezky zbarví dohněda.
Doporučené příslušenství Weber:
Koš na zeleninu, velký
Koš na zeleninu Deluxe, malý
Koš na zeleninu Deluxe, velký
Grilovací pánev
 

Startovací komín Weber

Geniální vymoženost pro všechny grily na dřevěné uhlí. Bez něj se skutečně jen těžko obejdete. Pomocí startovacího komínu uhlí rozžhavíte podstatně rychleji, spolehlivěji a rovnoměrněji než pouze s běžným pevným či tekutým podpalovačem.
Doporučené příslušenství Weber:
Zapalovací set Rapidfire

 


 

Štětec Weber na potírání masa

Neboli také mašlovačka, dříve se vyráběly ze dřeva a štětiny byly z per nebo přírodních vlasců. Dnešní štětce na potírání jsou vyrobeny s moderními silikonovými vlákny, které na sobě mají malé hrbolky, aby zachytily co největší množství šťávy z masa či marinády. S jejich pomocí budete mít jistotu, že Vaše grilované maso zůstane vždy šťavnaté.
Doporučené příslušenství Weber:
Silikonový štětec

 

Litinová pánev Weber

Litinová pánev je skutečně univerzální pomocník na Vašem grilu, lze ji využít pro přípravu velkého množství pokrmů. Jakmile se na grilu ohřeje, lze v ní restovat, smažit, opékat či dusit. Litinová pánev má velkou životnost a připravíte v ní prakticky vše, od mletého masa na burgery a slaniny, přes grilovanou zeleninu až po volská oka.
Doporučené příslušenství Weber:
Litinová pánev GBS
Litinová deska Q 1200
Litinová deska Q 2200
Litinová deska Q 3200
Keramická deska, malá
Keramická deska, velká
 

Grilovací rukavice Weber

Grilovací rukavice chrání Vaše ruce a předloktí ve velkém množství situací, třeba při sundávání různých pánví z grilu nebo při manipulaci s rožhavenými briketami. Zároveň Vás také ochrání před špínou či popelem a Vaše ruce tak zůstanou čisté ke stolování. Rukavice můžete po použití normálně vyprat. Nejpraktičtější jsou rukavice z kevlaru.
Doporučené příslušenství Weber:
Grilovací rukavice z kevlaru S/M
Grilovací rukavice z kevlaru L/XL
Grilovací chňapka
 

Ochranný obal Weber na gril

Další velmi praktická výbava k Vašemu grilu. Ten ochrání před nepříznivými povětrnostními vlivy i před prachem, takže bude Váš gril vždy připraven ke grilování. Obaly jsou vyrobeny z velmi kvalitních materiálů a vydrží i přes zimu pod sněhem. Gril tak vůbec nemusíte na zimu schovávat, stačí jej přikrýt obalem a podle chuti pak můžete snadno a rychle grilovat i v zimě. Pro každý konkrétní model grilu Weber je vyroben speciální, přesně pasující ochranný obal, který dokonale kopíruje tvar grilu a chrání jej tak opravdu perfektně.
Doporučené příslušenství Weber:
Ochranný obal Premium, 57 cm
Ochranný obal Premium pro Q 3200
Ochranný obal Premium pro Spirit
 

Užitečné pomůcky

Teploměr Weber na maso

Chytrý teploměr na maso oceníte především při grilování větších kusů masa. Díky tomuto malému a nepříliš drahému pomocníku můžete rychle a jednoduše kontrolovat vnitřní teplotu masa. Teploměr zapíchněte do nejsilnější části masa a nedotýkejte se kostí, ty totiž vedou teplo.
Doporučené příslušenství Weber:
Teploměr na maso
Teploměr iGriil mini
 

Otočný rožeň Weber

Jistě můžete všechny pokrmy na grilu připravovat i bez rožně, včetně kuřat, krocanů či vepřové panenky. Ale pohled na maso opékající se na rožni otáčeném nad ohněm v nás vyvolává představu něčeho starodávného a původního. Navíc se říká, že maso otáčející se nad ohněm se během pečení samo potírá šťávou. Rozhodně je šťavnatější a navíc se propeče ze všech stran hezky rovnoměrně.
Doporučené příslušenství Weber:
Otáčecí špíz s elektromotorkem BBQ 57 cm
Otáčecí špíz pro Q 3000
Otáčecí špíz pro Spirit
 

Držák Weber na rybu

Opravdu velmi užitečná pomůcka pro všechny, kdo chtějí grilovat pokrmy z ryb. Především při grilování celých ryb se tyto jídla obvykle ke grilovacímu roštu připalují, přichytávají a trhají. Při použití praktického držáku na rybu však tomuto všemu předejdete a grilování ryb bude najednou opravdu velmi snadné.
Doporučené příslušenství Weber:
Držák na rybu, malý
Držák na rybu, velký
 

Stojan Weber na kotlety a žebírka

S touto jednoduchou pomůckou můžete na grilu rozmístit i více porcí žeber vzpřímeně tak, aby žár cirkuloval okolo masa a vše se rovnoměrně propeklo. Vypékající se tuk zde může dobře okapávat a na roštu je místo pro další pokrm.
Doporučené příslušenství Weber:
Stojan na kotlety a žebírka
Stojan na kotlety a žebírka z řady Deluxe
Stojan na žebra

Příslušenství má Weber ve svém sortimentu samozřejmě mnohem více, doporučit můžeme také otáčecí špízy, pizza kameny, kuchařky, stojany na drůbež, hliníkové misky, zástěry, udící lupínky a mnoho dalšího.

Zpět do poradny