Menu
0
Váš košík je prázdný

Čištění a údržba grilů Weber

Čištění a údržba grilů Weber

Čištění grilu je velmi důležité, pokud si přejete, aby Vám Váš Weber gril nějakou dobu vydržel. Minimálně doporučujeme po každém grilování vyčistit grilovací rošt, zbytek vnitřku grilu není potřeba čistit úplně po každé grilovačce. Ale záleží vždy na konkrétní situaci - třeba pokud jste zrovna dělali nějaké mastnější jídlo, pak pravděpodobně bude po grilování potřeba vyčistit i vnitřek grilu, aby tam těch nečistot nezůstalo moc.

Na této stránce najdete veškerou potřebnou výbavu k tomu, aby Vám čištění šlo co nejsnadněji a nejrychleji. Základem je kvalitní grilovací kartáč s nerezovými štětinami. Víceméně je tím jediným, co opravdu potřebujete na čištění grilovací roštu. S čištěním Vám může pomoct ještě sprej čistič grilovacích roštů. Ten pomáhá hlavně po grilování obzvlášť mastných nebo marinovaných dobrot. Perfektně se s ním čistí i vnitřek grilu. A třetí věc, kterou na čištění doporučujeme jako důležitou, je čistící špachtle. Ta se Vám bude hodit, až budete čistit vnitřek grilu. S její pomocí totiž jednoduše vše seškrábete do misky pod grilem.

Nebo existují i přímo čistící sady, které obsahují všechny potřebné věci na čištění grilu v jednom balení.

A pokud Vás zajímá podrobnější návod jak vyčistit gril nebo chcete jen kouknout na nějaké konkrétní tipy. můžete se podívat na tento článek. Připravili jsme v něm soupis, kde byste měli najít všechny užitečné informace, pokud přemýšlíte jak vyčistit plynový gril, jak vyčistit gril na dřevěné uhlí, jak vyčistit elektrický gril nebo jak na gril na pelety.