Menu
0
Váš košík je prázdný

Grilovací omáčky

Grilovací omáčky

Kvalitní suroviny a gril, to je samozřejmě nutným základem každého grilování. Ale grilovací omáčky, které jsme pro Vás ochutnali a přivezli z různých koutů světa, jsou právě tím prvkem, který dokáže pozvednout Vaši grilovačku ještě o další úroveň. V naší nabídce omáček si vybere opravdu každý. Pečlivě jsme otestovali a vybrali širokou škálu produktů. Vybrat si tak můžete typické americké BBQ omáčky, hořčičné omáčky, omáčky na rajčatovém základu, nebo podle chuti nasládlé, sladké, pikantní, pálivé či s tóny whiskey, kouře a ovoce. A pokud tápete, tak se můžete vydat na ochutnávkovou jízdu po USA. Vyzkoušet chutě typické pro jižanské BBQ, Tennessee anebo třeba Kansas City.

Omáčky samozřejmě poslouží k dochucení finálního pokrmu na talíři. Řada omáček se ale hodí i k potírání masa na grilu. Zejména omáčky s obsahem cukru v tomto směru fungují perfektně. Potřete vybranou grilovací omáčkou maso, žebra nebo křídla několik minut předtím, než je sundáte z grilu. Díky cukru získáte úžasný, lehce zkaramelizovaný povrch. Jen si dejte pozor ať omáčku nespálíte.

Přinášíme širokou nabídku chutí od různých značek z USA – země, kde se grilování bere opravdu vážně. Zmíníme husté a bohaté BBQ omáčky Rufus Teague. Zakladatel této značky pronesl jeden z našich nejoblíbenějších citátů: „Dobrá omáčka udělá ze špatné grilovačky dobrou, a z dobré grilovačky ještě lepší.“  Mezi nejlepší grilovací omáčky také patří ty od Sweet Baby Ray's. Dále nás opravdu baví BBQ omáčky Killer Hogs. Tato značka vznikla z rukou bratří Reedů, což jsou několikanásobní američtí BBQ šampioni. Legendou v Americe je také Bill Arnolds a jeho značka Blues Hog. Tento BBQ šampion získal například ocenění nejlepší grilovací omáčka planety 1999. Těchto zdokonalených originálních receptur se firma drží dodnes. Nesmíme zapomenout na omáčky American Stockyard. Tato značka má opravdu dlouhou historii, která začala prodejem a zpracováním masa. Vědí tedy jak připravit omáčku, která doplní a povznese kvalitní maso. Každá z omáček této značky je založená na určitém BBQ stylu USA.  

A pokud nechcete zážitek z takové dálky, tak u nás najdete omáčky, čatní, pesta a další delikatesy od české rodinné firmy The Pelikans. Tato značka si zakládá na kvalitních a zdravých surovinách. A pro milovníky pálivého doporučujeme vyzkoušet rakouskou značku Fireland Foods. Tyto omáčky vznikly z lásky a šikovných rukou milovníka chilli, jehož produkty si získaly takovou oblibu až vedly ke vzniku této značky. Jen pozor, některé z nich jsou dost ostrý zážitek! :)

Správné dochucování pokrmů je samozřejmě subjektivní a každý činí dle vlastní chuti. Pokud ale tápete a s grilováním, nebo vařením obecně, začínáte, poraďte se s námi :) Nebo se rovnou přihlaste na naši Weber Gril Akademii, kde Vás mistři grilu přímo od Webera naučí nejen základy grilování a dochucování ale také ochutnáte skvělé jídlo přímo od těchto šéfkuchařů!