Menu
0
Váš košík je prázdný

Elektrické grily Weber

Elektrické grily Weber

Elektrické grily Weber představují revoluci ve světe grilování. Jsou ideálním řešením pro balkony a terasy, kde nechcete rušit sousedy kouřem z dřevěného uhlí. A navíc je grilování na elektrice stejně "voňavé" jako grilování na grilech na dřevěné uhlí, ale zdravější a bez nepříjemného kouře obtežujícího ostatní bydlící v okolí.

Další výhodou elektrických grilů Weber je, že představují nejsnadnější používání. K jejich fungování nepotřebujete uhlí ani plynovou bombu, stačí gril pouze zapnout do elektřiny a můžete grilovat. Nemusíte se tak starat o zásobu paliva. Součástí vybavení elektrických grilů je výkonná topná spirála vytvářející dostatečnou teplotu na grilování. 

Elektrické grily přinášejí v podstatě nejzdravější způsob grilování a je možné je používat také v kuchyni. Grilování již nemůže být snadnější.

Mezi elektrickými grily má Weber zástupce ze tří poměrně odlišných sérií. Klasikou mezi elektrickými grily je řada Weber Q, která mimo jiné existuje i v provedení plynových grilů. Jedná se o tradiční grily s veškerou potřebnou výbavou pro grilování.

Luxusní řadu mezi elektrickými grily představuje inteligentní série Weber Pulse. Jedná se o to nejlepší mezi elektrickými grily na trhu. Nabízejí vysoký a spolehlivý výkon, moderní provedení, mnoho chytrých funkcí díky integrovanému Weber iGrill a velmi jednoduchou údržbu a obsluhu.

Mezi uvedenými dvěma řadami se nachází ještě elektrické grily Weber Lumin. Jedná se o střední cestu, a to co se výbavy, výkonu i funkcí týče.

Grily na elektriku a jejich hlavní vlastnosti

  • Jsou velmi jednoduché na ovládání - jen otáčením regulátoru výkonu topné spirály ovládáte teplotu v grilu
  • K provozu nepotřebujete žádné palivo - stačí zapojit do elektrické zásuvky
  • Bývají menší velikosti - na jednu stranu je to schválně - jsou určené k použití i na balkóně, kam se většinou menší rozměry hodí
  • Bývají menší velikosti - je to dáno i limitem velikosti grilovací plochy - i maximální 2,2 kW topná spirála utáhne jen poměrně malou grilovací plochu, nedokáže jednoduše vyhřát takový objem v grilu, jako zvládnou plynové hořáky
  • Rozžhaví se do 15 minut
  • Zvládnete na nich přímé i nepřímé grilování
  • Stejné výsledky grilování jako na uhlí nebo na plynu

Pro koho jsou elektrické grily vhodné

  • Pro každého, kdo má omezený prostor na gril - zabírají málo místa
  • Pro každého, kdo má jen byt s balkónem bez zahrady - na většině balkónů ani nemůže být jiný než elektrický gril
  • Pro každého, kdo nechce obtěžovat sousedy kouřem - elektrické grily jsou nejčistší a kouře produkují nejméně
  • Pro každého, kdo nechce řešit palivo ke grilu
Pro více informací koukněte na našeho průvodce jaký vybrat gril.

Elektrický gril zvládne přímou i nepřímou metodu grilování

Můžete na něm přímo grilovat steaky na roštu, můžete v něm i nepřímo péct větší kusy masa vcelku - třeba vepřový bůček nebo krkovičku. Pro vytvoření nepřímého grilování budete jen potřebovat tepelný štít s roštem. Grilované jídlo pak neleží přímo na rozžhaveném litinovém roštu, nepřipálí se na něm a opéká se ze všech stran rovnoměrně.

Podrobnější návod najdete v našem článku o všech druzích grilování.

Může být gril na balkóně?

Ano. Vždy samozřejmě záleží na konkrétní situaci, ale elektrický grill by snad neměl být problém nikdy. Neprodukuje žádný kouř (grilované jídlo ale může) a není v něm otevřený oheň, který je často v domovním řádu zakázán na balkónech. Na takovém balkónu by pak neměl být gril na uhlí, ani plynový gril.

Nechutná jídlo z elektrického grilu jinak?

Kdepak, chutná stejně jako z jiných druhů grilů :) Vůni na grilu vytváří odpařující se šťáva z grilovaných jídel - a ta je stejná, ať už grilujete na uhlí, na plynu nebo na elektrice. Brikety samotné příliš nevoní oproti například doutnajícímu dřevu. I u elektrických grilů ale můžete efektu zauzení trošku dosáhnout - budete potřebovat udící lupínky a nějaký udící box, který položíte na rošt vedle jídla.

Recepty na gril

V naší online grilovací kuchařce najdete plno inspirace na Vaše příští grilování. Ukážeme Vám, jak na grilu udělat steak jak ze steakhousu (určitě to jde i na elektrice), jak naložit maso na gril, jak zvládnout perfektní burgery nebo jak si ugrilovat i luxusní vege jídla.

Jak vyčistit elektrický gril?

V prvé řadě určitě musíte vždy dobře vyčistit grilovací rošt. Nejjednoduššeji Vám to půjde tak, že po grilování necháte ještě chvilku běžet topnou spirálu na plný výkon pod zavřeným poklopem. Tím se spálí všechny připálené nečistoty a následně půjdou snadno seškrábnout grilovacím kartáčem. Zbytek vnitřku grilu nejjednoduššeji vyčistíte touto plastovou špachtlí - jak se trošku prohne, dostanete se hezky pod topnou spirálu a do všech rožků grilů a vše dobře seškrábnete dolů do misky na mastnotu. Vnitřek grilu každopádně není potřeba čistit pokaždé, stačí jednou za čas nebo když děláte mastnější jídla.

Více tipů najdete v našem speciálním článku o čištění grilů.