Zahradní kuchyně Weber – základní informace

Díky modulárnímu systému si venkovní kuchyň Weber můžete sestavit kompletně dle Vašich potřeb a dle prostoru, v jakém bude umístěna. Přesto je při sestavení potřeba myslet na několik základních věcí, co na letní kuchyň potřebujete.
- dostatek prostoru
- pevný podklad – kuchyň musí být postavena na pevném podkladu a ve 100% vodorovné poloze. Nastavitelné nožky kuchyně se vypořádají s různými menšími nerovnostmi.
- přívod vody – pokud má Vaše kuchyň zahrnovat modul se dřezem
- přívod elektřiny – pokud mají být v kuchyni zabudovány elektrické zásuvky nebo modul s ledničkou

Obecně může být tato letní kuchyň v zahradě ve variantě volně v prostoru nebo připevněná ke zdi. U zdi je potřeba mít alespoň 60 cm odstup zadní části grilu od stěny, což je u kuchyně vyřešeno protažením horní desky. Kuchyň může být nakonfigurována i jako velká ostrovní, případně i s barovou deskou.

Venkovní kuchyň zároveň lze v budoucnu rozšířit, možná je dokonce i budoucí výměna grilu.

Hlavní přednosti zahradní kuchyně Weber

 • venkovní příprava jídla dělá jarní a letní čas ještě příjemnější
 • dává prostor pro unikátní zážitky s rodinou a přáteli
 • můžete do ní zabudovat širokou nabídku nejprodávanějších plynových grilů Weber
 • můžete si ji sestavit kompletně podle vlastního přání – naprostá variabilita
 • vydrží – vysoce kvalitní zpracování, ze kterého budete mít radost
 • veškerou grilovací výbavu budete mít na jednom místě a vždy po ruce – dostatek úložného prostoru
 • vytvoří Vám dokonalé zázemí pro grilování
 • designově ideální pro umístění venkovní kuchyně pod pergolou

Kvalita kuchyně

Kuchyň je vyrobena ze stejně kvalitních materiálů jako grily Weber. Většina kuchyně je dokonce vyrobena z úplně stejných materiálů. Jednotlivé moduly jsou tak s grily shodné jak v kvalitě, tak povrchově na pohled.

Zahradní kuchyně Weber jsou vytvořeny fanoušky značky Weber pro fanoušky značky Weber. Poprvé byly navrženy v Rakousku pod značkou BBQ Outdoor Kitchen a nakonec byly tyto outdoor kuchyně značkou Weber kompletně převzaty. Díky tomu jsou nyní dodávány zákazníkům po celé Evropě.

Celé Weber kuchyně jsou vyrobeny v Evropě. Design pochází z Rakouska, výroba jednotlivých součástí probíhá v Německu. Jedinou výjimkou jsou dektonové kuchyňské desky, které jsou vyráběny zakázkově na míru ve Španělsku. Zajištěna tak je vysoká kvalita designu i výroby samotné.

A zajištěna je samozřejmě i nejvyšší kvalita použitých materiálů. Komponenty jsou vyrobeny z vysoce kvalitní oceli se speciální povrchovou úpravou Magnelis zajišťující dlouholetou životnost v jakýchkoliv podmínkách. Všechna madla, dřez i standardní horní deska jsou vyrobeny z kartáčované ušlechtilé oceli. Všechny použité materiály jsou proto také prakticky bezúdržbové, nevyžadují žádnou speciální péči.

Vysoce kvalitní jsou i všechny menší detaily jako například spojovací materiály. Všechna dvířka i šuplíky jsou vybaveny luxusním měkkým zavíráním, jsou velmi odolné a stabilní a připraveny i na velmi náročnou zátěž. Například šuplíky mají každý nosnost 65 kg.

Kuchyně je jednoduše vyrobena bez kompromisů a u konkurence nemá obdoby.

S jakými grily je Weber venkovní kuchyň kompatibilní?

Pokud hledáte zahradní kuchyně s plynovým grilem, jste na správném místě. Do těchto kuchyní totiž lze zcela plnohodnotně integrovat nejoblíbenější plynové grily Weber. Spojit lze tato venkovní kuchyně s grilem z řad Weber Spirit a Genesis, konkrétně se všemi grily z těchto řad v černém provedení.

Z řady Weber Spirit lze do kuchyně posadit následující modely:

Z řady Weber Genesis lze do kuchyně posadit následující modely:

Součástí kuchyně je vždy speciální modul, do kterého se gril posadí. Tento modul se následně rozšiřuje o různé další moduly, jejichž základní přehled najdete v následujícím textu. Ještě mimochodem – jsou i takové realizace kuchyní, kdy si do ní zákazníci integrovali více než jeden gril. Můžete mít klidně třeba jednu zahradní kuchyň s grilem Spirit i s grilem Genesis.

Základní moduly kuchyně

Kromě výše zmíněného modulu na zabudování grilu je v nabídce několik dalších základních modulů. Podívejte se níže na jejich výčet a základní vlastnosti.

Modul s úložným prostorem a šuplíky

Nabídne Vám dostatek místa na skladování Vaší grilovací výbavy. Jelikož šuplíky jsou dimenzovány na zátěž až 65 kg každý, můžete do nich bez problémů dát třeba i těžší litinové nádobí – hrnce, wok pánve a podobně. Do šuplíků je dále možné zabudovat menší vnitřní šuplíky, které jsou vhodné například na příbor. Lze k nim zakoupit i přímo příborník. Všechny šuplíky jsou vybaveny luxusním měkkým zavíráním.
Rozměry – 640 (šířka) x 611 mm (hloubka), výška 920-955 mm (nastavitelná pomocí nožek)

Modul s úložným prostorem a dvířky

Tato skříňka nabídne dostatek prostoru i na větší venkovní výbavu. Můžete sem dát třeba rezervní plynovou láhev ke grilu, můžete zde skladovat i jiné vybavení na zahradu jako polštáře, deky a podobně. Často se používá také na odpadkový koš ke grilu. Stejně jako šuplíky u prvního modulu, i dvířka jsou zde vybavena luxusním měkkým zavíráním. Doprostřed skříňky lze doplnit poličku.
Rozměry – 640 (šířka) x 611 mm (hloubka), výška 920-955 mm (nastavitelná pomocí nožek)

Modul se zabudovaným bočním hořákem

Tento modul je určen pouze pro kuchyně, které mají zabudovaný gril s bočním hořákem. Může se jednat o gril z řady Genesis i Spirit. Boční vařič je pak pěkně zabudovaný v horní desce, regulátor je z přední strany modulu. Pod hořákem poté musí být úložný prostor se skříňkou, nelze sem dát například šuplíky nebo lednici.
Rozměry – 640 (šířka) x 611 mm (hloubka), výška 920-955 mm (nastavitelná pomocí nožek)

Dřez k venkovní kuchyni

Velmi užitečný modul při přípravě jídla, nebudete muset nikam odbíhat omývat suroviny nebo umýt si ruce před stolováním. Dřez je celý z nerezu ve stejném provedení jako kuchyňská deska. Sifon dřezu lze po grilování sklopit, pokud kuchyň chcete schovávat pod ochranný obal. Pod dřezem se nachází úložný prostor se skříňkou, do kterého si zákazníci nejčastěji umísťují odpadkový koš. Tento modul vyžaduje přívod vody ke kuchyni.
Rozměry – 640 (šířka) x 611 mm (hloubka), výška 920-955 mm (nastavitelná pomocí nožek)

Lednice k venkovní kuchyni

Další užitečné rozšíření zahradní kuchyně, tentokrát hlavně k tomu, ať nemusíte nikam odbíhat pro Vaše oblíbené nápoje při grilovačce. Ale využijete ji i na různé suroviny a grilovací omáčky. Modul je k dispozici ve dvou provedeních a to s menší či větší lednicí. U obou lze otevírání lednice nastavit z obou stran. Tento modul vyžaduje připojení k elektrice.
Rozměry menší lednice – 430 x 690 x 507 mm, 33 kg
Rozměry větší lednice – 595 x 820 x 581 mm, 51 kg
Rozměry modulu – 640 (šířka) x 611 mm (hloubka), výška 920-955 mm (nastavitelná pomocí nožek)

Otevřený modul s poličkami

Nejmenší modul, který je v konfigurátoru kuchyně k dispozici. V modulu jsou vždy dvě poličky a nabízen je ve dvou šířkách.
Rozměry – 225 nebo 403 (šířka) x 611 mm (hloubka), výška 920-955 mm (nastavitelná pomocí nožek)

Rohový modul

Tento modul umožňuje postavení venkovní kuchyně do tvaru L.
Rozměry – 642 (šířka) x 642 mm (hloubka), výška 920-955 mm (nastavitelná pomocí nožek)

Možné příslušenství k zahradní kuchyni

V nabídce konfigurátoru si ke kuchyni můžete navolit například i následující menší příslušenství:

 • otočné elektrické zásuvky EvoLine do přední stěny modulu – na rotisserii do grilu, mixér nebo rádio. Kliknutím se zásuvka otočí a schová do linky
 • příborník do vnitřního šuplíku
 • odpadkový koš do skříňky
 • háčky na náčiní ke grilu
 • připojení chytrého teploměru Connect – pokud si vyberete zahradní kuchyň s grilem Weber, který má integrovaný chytrý teploměr, můžete jej snadno posadit i přímo do kuchyně. Konkrétně do předního panelu modulu po pravé straně grilu.
 • ochranný obal na kuchyň – vyrobeny v Evropě na míru, ze stejných materiálů jako obaly na grily Weber

Kuchyňská deska z dektonu

Standardně jsou zahradní kuchyně Weber dodávány s nerezovou kuchyňskou deskou, existuje ale i možnost její výměny za luxusní kuchyňskou desku dekton. Jedná se o krásnou plochu, která je nabízena v několika různých designech. 

Kromě pěkného vzhledu se ale také jedná o úplně ideální materiál pro kuchyňskou desku. Pracovní povrch je extrémně odolný proti nečistotám, poškrábání i vysokým teplotám (až do 400 °C). Můžete na něj klidně postavit i rozžhavené litinové nádobí z grilu. Dekton se vyrábí stlačením směsi skla, porcelánu a kamene pod extrémně vysokým tlakem. Stejně jako všechny ostatní v kuchyni použité materiály je i dekton naprosto bezúdržbový.

Pokud si ke kuchyni zvolíte desku z dektonu, je poté možnost nechat si vyrobit i boční stěny ze stejného materiálu. Dekton je každopádně vždy ke každé kuchyni vyráběn na míru ve Španělsku a je u něj lehce delší termín dodání oproti ostatním částem.

Termín dodání kuchyně

Pokud si kuchyň vyberete a objednáte, obecně bývají kuchyně dodávány přibližně během dvou týdnů od objednání. Záleží ale na několika konkrétních částech.
Dodání grilu – většinu grilů používaných v kuchyni máme celoročně skladem u nás a dodání bývá zpravidla možné ihned. Může ale výjimečně nastat i situace, že gril není dostupný u nás ani na evropském centrálním skladu výrobce a poté se může termín posunout dle naskladnění výrobcem.
Dodání kuchyně – konkrétní sestava kuchyně je kompletována vždy na zakázku podle Vaší specifické konfigurace. Obvykle ale bývá kuchyň dodána během dvou týdnů na náš sklad.
Dodání dektonové kuchyňské desky – tyto desky jsou vždy vyráběny na míru na zakázku až po odeslání objednávky a dodací lhůta je zde proto delší. Konkrétně do 8 týdnů od objednání.

Montáž kuchyně

V rámci dodání kuchyně pro Vás rádi provedeme i odbornou montáž. Po doručení kuchyně na naši adresu nejprve předpřipravíme gril a co nejvíce částí kuchyně u nás na skladě, abychom poté u Vás již vše jen zkompletovali a zprovoznili. Přesto je potřeba, prosím, počítat s několika hodinami na místě, kam je kuchyň určena. Montáž kuchyně je zpoplatněna částkou 150 eur za modul.

Kdybyste si přáli, je možné montáž provést i svépomocí. U kuchyně je součástí tištěný návod, měli byste ji zvládnout, ale je potřeba počítat s časem alespoň 2-3 hodiny na 1 modul, podobně na gril samotný.

Máte k zahradním kuchyním stále dotazy?

Neváhejte se na nás kdykoliv obrátit :) Ať už telefonicky, emailem nebo přímo u nás na prodejně.

Pokud máte o kuchyň zájem, doporučujeme domluvit si u nás předem nezávaznou schůzku, na které bychom společně vše prošli a případně kuchyň v konfigurátoru společně sestavili. Kdyžtak se na nás, prosím, obraťte emailem na info@topgrily.cz a najdeme společně vhodný termín. Alternativně určitě vše zvládneme i na dálku.