Menu
0
Váš košík je prázdný

Grily na dřevěné uhlí Weber Summit Kamado

Oficiální prodejce WeberOficiální prodejce WeberKompletní sortiment Weber máme na našem skladě v Česku i naší kamenné prodejněPřednosti značky Weber

Grily na dřevěné uhlí Weber Summit Kamado

Pojďte se s námi podívat na vrchol mezi všemi grily na dřevěné uhlí - Weber Summit Kamado. Gril stvořený pro milovníky grilování, kteří rádi objevují nové možnosti, posouvají své hranice a chuť je pro ně nejdůležitějším ukazatelem úspěchu. Grilování, uzení a metoda Low & Slow v jednom.

Že gril Summit Kamado prakticky vytváří vlastní kategorii mezi grily Weber je znát již ze samotné konstrukce kotle a poklopu grilu. Oproti všem ostatním kotlovým grilům Weber disponuje Kamado dvouplášťovým kotlem i poklopem grilu se vzduchovou izolací. Díky tomu zajišťuje zcela perfektní kontrolu teploty a umožňuje tak profesionální grilování přímo, nepřímo, metodou Low & Slow i uzení. Napomáhá tomu také několik dalších vychytávek, které už se u jednotlivých konkrétních zástupců mírně liší.

Co jsou to kamado grily? 

Kamado grily jsou speciální kategorií grilů na dřevěné uhlí či brikety. Mají vylepšenou tepelnou izolaci a dokáží tak lépe udržovat stálou teplotu uvnitř grilu. Nejvíc to člověk ocení při grilování metodou Low & Slow, kdy chcete udržet po dlouhou dobu relativně nízkou teplotu, což je ideální třeba na žebra nebo trhané vepřové a hovězí.

Srovnání s keramickými grily

Keramické grily jsou v podstatě podkategorií kamado grilů. Tepelná izolace je u nich řešena použitím keramiky, která dobře natáhne a drží teplo, čímž odizoluje vnitřek grilu od okolní teploty. Weber u kamado grilů používá svůj osvědčený materiál - porcelánem smaltovanou ocel. Ta má oproti keramice prakticky věčnou životnost a funkční vlastnosti jsou prakticky stejné. A to díky tomu, že Weber u Kamado grilů používá dvouplášťový poklop i kotel grilu, čímž dosáhne stejných izolačních vlastností jako u keramiky.