Menu
0
Váš košík je prázdný

Litinové kotlíky na oheň Petromax

Autorizovaný prodejce PetromaxAutorizovaný prodejce PetromaxPrvotřídní vybavení pro vaření na ohni a další outdoorová výbavaVše pro vaření na ohni

Litinové kotlíky na oheň Petromax

Hledáte kotlík na guláš? Ať už pro zavěšení na trojnožku nebo přímo do ohně, máme pro Vás řešení. V rámci našeho litinového nádobí máme v nabídce Dutch Oven litinový kotlík na oheň Petromax v několika velikostech a v provedení s nožkami nebo bez nožek.

Použít je můžete jako kotlík na ohniště nebo i jako litinový hrnec do grilu. Záleží jen na Vás, jaké využití pro něj najdete a do jakých receptů se pustíte :)

Součástí všech kotlíků je ucho pro zavěšení přímo na trojnožku nad oheň nebo zdířka na protažení termosondy pro měření teploty uvnitř kotlíku nebo přímo v mase. A snad největší vychytávkou je, že obrácenou poklici můžete využít i jako smoastatnou pánev. Při položení na kotlík má poklice zvýšené okraje, díky čemuž můžete uhlíky položit i na horní stranu hrnce. Dosáhnete tak dokonalého vedení tepla a hrnec je pak vhodný i například na pečení chleba. Jedná se tak o vysoce kvalitní Petromax kotlík na oheň.

Litina nadevše

Originální hrnec na oheň Petromax oceníte při vaření a pečení venku na ohni, ale stejně tak i doma (můžete je použít i na všech typech sporáků včetně indukce). Litinové hrnce mají za sebou dlouhou historii. Dnes se můžeme těšit z moderních litinových hrnců Petromax, které vedle klasických výhod litiny přináší i několik chytrých detailů. Efektivní udržení a přenos tepla zajistí nejen vynikající vlastnosti litiny, ale také speciální povrchová úprava.

Díky předem upravenému povrchu (seasoned finish) není nutné počáteční zapékání a robustní kotlík lze ihned používat. Na litinovém nádobí se s každým použitím vytváří patina, která zabraňuje přichytávání jídla. Čím silnější patina, tím méně olejů a tuků při vaření potřebujete. Dosáhnete tak přirozeně nepřilnavého povrchu bez použití chemických látek. Navíc nádobí s časem nabývá na robustnosti, díky čemuž má extrémně dlouhou životnost.

Petromax - kvalita a tradice už od roku 1910

Tradiční značka německé kvality Petromax vám přináší prvotřídní vybavení pro vaření a grilování na ohni pod širým nebem. Ohniště, přenosná kamna, litinové a kovové nádobí, chladící boxy nebo petrolejové svítilny – již od roku 1910 vše pro vaše nezapomenutelná dobrodružství. Produkty jsou vyvíjeny přímo Petromax experty se staletými znalostmi a zkušenostmi, kteří neustále přichází s dalším vzrušujícím vybavením se zaměřením na oheň. Tyto jedinečné produkty s důrazem na kvalitu spatří světlo světa pouze tehdy, jsou-li odolné, robustní a s dlouhou životností. Poznejte vašeho věrného společníka a proměňte každé dobrodružství v nezapomenutelný zážitek.