Vegetariánské recepty na gril

Ať už preferujete bezmasá jídla, chcete připravit něco lehčího na grilu nebo jen plánujete bezmasou přílohu. Určitě vyzkoušejte některý z našich vegetariánských receptů. Když se řekne grilování, většina si představí velký kus masa, klobásy nebo už klasicky grilovaný hermelín. Nenechte se zmást, sami tyto porkmy milujeme, ale gril přináší mnohem více možností. Zkuste si připravit výtečné vegetariánské jídlo, po kterém se budou moci utlouct i zapřisáhlí masožravci.

Vegetariánské grilování zdaleka nepředstavuje pouze zeleninu na grilu. I když samozřejmě grilovaná zelenina má své kouzlo a místo na každé grilovačce. Bezmasé recepty na gril mohou být mnohem víc. Doporučujeme například výborné zapečené gnocchi se zeleninou a sýrem feta, které jste už možná ochutnali na našich grilovacích akademiích. Z exotičtějších chutí jsme si oblíbili výtečný asijský wok na grilu. Výhodou těchto pokrmů je fakt, že poslouží nejen jako hlavní jídlo, ale i jako příloha. A pokud hledáte méně obvyklou přílohu, můžete vyzkoušet náš recept na kukuřičné placičky. Naopak pro uspokojení většího hladu určitě doporučujeme vegetariánský burger s křupavou hlívou. Ten příjemně překvapí i někoho, kdo houbám obvykle neholduje.

Grilování zkrátka nemusí být jen plné masa. Na grilu si můžete připravit i řadu výborných bezmasých příloh a výtečných hlavních chodů. A nezapomeňte grilovanou zeleninu a bezmasé alternativy dochutit kvalitním grilovacím kořením nebo čerstvými bylinkami. Mohou být někdy chuťově méně výrazné a nové chutě Vám tak přinesou možnosti experimentovat a pokaždé si pochutnat na něčem úplně novém.

Některé recepty na této stránce jsou i čistě rostlinné bez živočišných produktů. Pokud tak hledáte vegan recepty na gril, jste na správném místě :)