Menu
0
Váš košík je prázdný

Weber příslušenství ke grilům

Weber příslušenství ke grilům

Aby byla při grilování optimální pohoda, je třeba mít také kvalitní příslušenství, které povýší tuto činnost na radostný zážitek. S pomocí grilovacích doplňků Weber s dlouhou živostností již bude grilování skutečnou hračkou.

Nabídku příslušenství jsme roztřídily do čtyř základních kategorií. První hlavní kategorií je Grilovací výbavu, která se hodí vesměs ke všem druhům grilů, ke grilům na uhlí, plynovým, peletovým i elektrickým. Najdete zde samostatné podkategorie třeba pro Grilovací náčiní nebo Grilovací nádobí, stojánky a misky, které Vám umožní jednoduchou přípravu nejrůznějších pokrmů na grilu, od ryb, přes hamburgery až po zeleninu. Přehledně zde máme také vyčleněnu kategorii s velmi oblíbeným Gourmet BBQ příslušenstvím, určeným pro všechny majitele grilů s roštem, který disponuje kulatým vyměnitelným středem. U většiny grilů Weber můžete tento střed jednoduše vyměnit za litinovou mřížku, hrnec, pizza kámen, stojánek na kuře či třeba vaflovač. Na svém grilu Weber tak připravíte prakticky jakýkoliv pokrm, záleží jen na Vaší fantazii. 

Podobně mají samostatnou podkategorii také všechny Litinové a keramické desky, tály a planche s odpovídajícími doplňky, jako jsou například různé obracečky, škrabky či poklice. Pro téměř všechny své grily nabízí Weber jedinečné otáčecí špízy s elektromotorkem, na kterých díky jejich elektromotorku snadno ugrilujete i velké kusy masa ze všech stran rovnoměrně. Stačí si jen vybrat pro Váš gril Weber ten správný špíz. Pro náročnější jídla a pro náročnější Grill Mastery je připravena sekce obsahující chytré teploměry iGrill a Connect. Kategorie výbavy ke grilování je zakončena ještě Výbavou ke stolování a noži a nakonec obsahuje také Weber Fanshop.

Další velkou samostatnou kategorií po univerzální grilovací výbavě jsou produkty určené na čištění a údržbu Vašeho grilu. Zboží je zde dále rozděleno na pomůcky na čištění grilu, kde najdete drobnosti k zachování Vašeho grilu, od klasických čistících kartáčů až po špachtle na topné spirály elektrických grilů Weber. Druhou podkategorií jsou zde ochranné obaly. Ty Weber nabízí ke všem svým grilům, vždy přesně upravené a padnoucí na odpovídající gril.

Dále trošku specifičtěji - pokud používáte gril na dřevěné uhlí nebo plynový gril, nahlédněte do sekce paliva. V ní objevíte třeba ty nejkvalitnější grilovací brikety Weber a různé pomůcky k jejich zapálení nebo také plynové kartuše. Nachází se zde i vše potřebné pro uzení, což Vám umožní na všech grilech Weber vytvořit jedinečné kouřové aroma.

A nakonec máme veškeré příslušenství rozděleno také podle toho, ke kterým řadám grilů je určeno. Proto máme samostatně následující kategorie:
Příslušenství pro kotlové grily Weber
Příslušenství pro plynové grily Weber Spirit, Genesis a Summit
Příslušenství pro plynové a elektrické grily Weber Q
Příslušenství pro peletové grily Weber SmokeFire
Příslušenství pro elektrické grily Weber Lumin
 

Doporučené základní vybavení ke grilu

Níže najdete seznam toho nejdůležitějšího, co podle nás ke grilu budete potřebovat. Je možné, že něco z toho už máte doma třeba v kuchyni. Pokud ne, určitě zde v naší nabídce najdete :)
  • Něco na čištění grilu - hlavně doporučujeme grilovací kartáč na čištění roštu a plastovou špachtli na čištění vnitřku grilu. Od mastnoty Vám pak může pomoci tento čistič na gril.
  • Náčiní na gril - pro práci na roštu určitě budete potřebovat obracečku, pravděpodobně i kleště, někdy třeba i štětec na potírání.
  • Ochranný obal na gril - velmi usnadní údržbu grilu, jelikož na něj neprší a nedostane se k němu prach ani jiné nečistoty.
Další výbava už je poté hodně individuální. Někdo využije litinovou pánev na gril, někdo bude rád dělat ve woku, někdo zase ocení chytrý teploměr na asistenci při pečení velkých kusů mas a steaků. Doporučujeme pro inspiraci prohlédnout naši nabídku a uvidíte, co vše je na grilu možné a co byste třeba právě Vy doma využili.

Co je to GBS systém?

S touto zkratkou se na našem webu setkáte často. GBS, neboli Gourmet BBQ System, je vyměnitelný kulatý střed grilovacího roštu u většiny grilů Weber. Nachází se u všech větších kotlových a plynových grilů a je určen k tomu, abyste část roštu mohli vyměnit za různé příslušenství. Místo roštu tak můžete v grilu mít Wok pánev, kámen na pizzu, litinový hrnec nebo třeba rovnou litinovou pánev. Díky němu můžete svůj gril proměnit v kompletnější zahradní kuchyni.

Co je to Crafted systém?

V podstatě větší nástupce GBS systému. Ve svých největších grilech na uhlí a na plyn Weber zabudoval novější Crafted rám. Ten umožňuje výrazně větší plochu roštu vyměnit za litinovou planchu, nerezovou mísu na zeleninu nebo velký pečící kámen. Zároveň je Crafted kompatibilní se vším GBS příslušenstvím.

Recepty na gril

Pro další inspiraci na gril můžete kouknout do našich grilovacích receptů. Většina lidí na grilu dělá jen plátky vepřové krkovičky, klobásky nebo burgery. Je to ale škoda, protože gril toho zvládne mnohem víc. Vlastně zvládne v podstatě všechno, co zvládnete v kuchyni. Jen u grilu je to na čerstvém vzduchu :)