Menu
0
Váš košík je prázdný

Weber otáčecí špízy s elektromotorkem

Oficiální prodejce WeberOficiální prodejce WeberKompletní sortiment Weber máme na našem skladě v Česku i naší kamenné prodejněPřednosti značky Weber

Weber otáčecí špízy s elektromotorkem

Rotisserie nebo otáčecí špízy s elektromotorkem jsou jedním z nejoblíbenějšího příslušenství, kterým můžete zase rozšířit možnosti Vašeho Weber grilu. Součástí všech špízů jsou sady jehel, pomocí který můžete na Vašem grilu točit třeba grilované kuře vcelku, kachnu nebo vepřový bůček. Na větší grily můžete v pohodě dát třeba i celou vepřovou kýtu, pokud ji daný motorek utáhne.

Kouzlo grilování na rožni je v tom, že se dobroty díky pomalému otáčení grilují rovnoměrně ze všech stran. Zároveň si maso zachová více šťávy a případné marinády, protože díky otáčení tyto tekutiny stékají stále dokola a neodpkapávají z jídla pryč. Výhodou rotisserie je i možnost rozšířit ji o další příslušenství.

S pomocí grilovacího koše na špíz můžete na rotisserii protáčet třeba pečené brambory nebo jakoukoliv jinou grilovanou zeleninu. Dělali jsme v něm mimochodem už třeba i popcorn nebo pečené kaštany v zimě. Sada špízů Vám pak umožní udělat si na grilu velké šašliky, které se budou také otáčet dokola a opečou se hezky samy rovnoměrně ze všech stran. Co si na ně dáte, je už jen na Vaší fantazii :)

Otáčecí špízy Weber nabízí k většině svých grilů. V aktuální nabídce najdete špízy pro následující modely:
Otáčecí špíz pro grily na dřevěné uhlí o průměru 57 cm
Otáčecí špíz pro plynové grily Weber Spirit
Otáčecí špíz pro tříhořákové plynové grily Weber Genesis
Otáčecí špíz pro čtyř a šestihořákové plynové grily Weber Genesis
Otáčecí špíz pro plynové a elektrické grily Weber Q 1000 série
Otáčecí špíz pro plynové a elektrické grily Weber Q 2000 série
Otáčecí špíz pro plynové grily Weber Q 3000 série
Otáčecí špíz pro elektrické grily Weber Pulse

Každý tento špíz je přizpůsoben danému grilu, aby na něj svými rozměry perfektně padnul. U některých grilů je špíz vybaven nástavci, které slouží ke zvednutí poklopu tak, aby se na rotiserii bez problémů vešlo i třeba zmíněné celé kuře.