Menu
0
Váš košík je prázdný

Peletové grily Weber SmokeFire

Oficiální prodejce WeberOficiální prodejce WeberKompletní sortiment Weber máme na našem skladě v Česku i naší kamenné prodejněPřednosti značky Weber

Peletové grily Weber SmokeFire

Peletové grily jsou tou nejnovější a nejmodernější kategorií zahradních grilů. Kombinují v sobě ty nejlepší vlastnosti kotlových, plynových i elektrických grilů a představují úplně novou dimenzi grilování.

Máte při grilování rádi vůni dřevěného uhlí? Díky kvalitním dřevěným peletám Weber zde získáte dokonalé grilovací aroma i chuť. Chcete u svého grilu snadné ovládání? Svůj gril zde řídíte stejně jednoduše jako u plynových grilů, jen nastavíte teplotu a gril už ji poté udržuje automaticky, automaticky dávkuje i pelety. Nebo Vás baví nejmodernější technologie? U těchto grilů máte již zabudován chytrý teploměr Weber Connect - tento nejnovější grilovací asistent Vám doporučí, za jak dlouho bude maso hotové či jakou nastavit teplotu. Řekne Vám také, jaká je reálná aktuální teplota na roštu i v mase nebo kdy Vaše jídlo na žáru obrátit.

I u peletových grilů máte samozřejmě zajištěno použití nejkvalitnějších materiálů a dlouholetou životnost. Stejně jako u většiny grilů Weber i zde je rošt vybaven vyměnitelným středem Gourmet BBQ System.

Grily na pelety neznají hranic, co se přípravy jídla na Vaší zahradě týče. Umí dokonale všechny metody grilování a díky rozsahu nastavitelných teplot od 95 °C do 315 °C zvládne bezchybně i uzení.

Peletové grily jsou tou vůbec nejlepší volbou pro každého, kdo to s grilováním myslí opravdu vážně. Perfektní na dlouhou přípravu větších kusů masa i na dokonalé hovězí steaky. Pokud patříte mezi ty z nás, kdo si s jídlem rádi hrají a zkoušejí nové věci, věříme, že s grilem na pelety budete naprosto spojeni. Připravujte své grilované pokrmy jako profesionál!

Peletové grily Weber jsou nabízeny ve dvou velikostech - v menší veliksoti SmokeFire EX4 a ve větší velikosti SmokeFire EX6.

Grily na pelety a jejich hlavní vlastnosti

  • Grilujete na dřevě - pelety jsou vyrobeny ze dřeva a mají autentickou dřevěnou vůni, která dodá jídlu lepší chuť než jakýkoliv jiný druh grilu
  • Zvládnou vše od 95 °C do 315 °C - perfektní na všechny metody grilování, včetně uzení a metody Low & Slow
  • Jsou velmi jednoduché na ovládání - nastavíte teplotu a gril vše udělá za Vás
  • Extra velká grilovací plocha - můžete grilovat velké množství jídla zaráz či chystat komplexní menu
  • Zabudovaný grilovací asistent Weber Connect - se sondou do masa, s recepty a tipy, s možností propojení s chytrým telefonem

Pro koho jsou grily na pelety vhodné

  • Pro každého, kdo to s grilováním myslí opravdu vážně
  • Pro každého, kdo si při grilování rád hraje - peletový gril k tomu nabízí největší možnosti ze všech druhů grilů
  • Pro každého, kdo má rád moderní technologie
  • Pro každého, kdo rád pořádá větší grilovací party a občas zve na grilovačku větší počet lidí
Pro více informací koukněte na našeho průvodce jaký vybrat gril.

Jaká jsou negativa peletových grilů?

Peletové grily jsou specifické a mají i určité vlastnosti, se kterými je potřeba počítat a které by mohly být pro mnoho lidí nevýhodou. Například je potřeba zmínit, že peletové grily musí být zapojeny v elektrické zásuvce (k zapálení pelet, pohánění elektroniky), generují poměrně hodně kouře při nižších teplotách (ale o tom to je, za nás je to rozhodně výhoda :) ) a nejsou zcela tiché jako třeba plynové grily (u peletového grilu je ventilátor, který dovnitř vhání vzduch a tím reguluje intenzitu hoření a teplotu).

Abyste mohli dobře zvážit, jestli je gril na pelety pro Vás ten vhodný, připravili jsme velkou recenzi peletového grilu Weber SmokeFire.

Jak funguje peletový gril?

U peletových grilů nejprve nasypete pelety do zásobníku. Následně gril zapnete a nastavíte si teplotu, na jakou chcete grilovat. Gril poté automaticky začne dávkovat pelety, zapálí je, přivádí ventilátorem vzduch k regulaci intenzity hoření a taky pomocí šneku trvale přihazuje potřebné množství pelet. Udrží tak požadovanou teplotu, jak dlouho budete chtít. Jen je občas potřeba doplnit pelety - ale i na to Vás kdyžtak gril upozorní prostřednictvím aplikace. Popel z pelet a grilovací šťávy jsou sváděny dolů pod gril, odkud je po grilování odstraníte.

Je chuť z peletového grilu skutečně jiná?

Ano, skutečně je :) U peletových grilů v podstatě grilujete na dřevě, které má autentickou vůni (oproti třeba briketám nebo uhlí). Zároveň gril dokáže kouře vyprodukovat velké množství a ten pak jídlo dochutí způsobem, jaký žádný jiný gril jednoduše nezvládne. Zkoušeli jsme u nás na kurzech dělat stejné jídlo (konkrétně celé grilované kuře) na různých typech grilu. A zatímco mezi uhlím a plynem rozdíl nikdo nepoznal, peletový gril poznali hned všichni. Jídlo trošku zaudí, dodá mu vůni dřeva.

Jakým způsobem se griluje na peletovém grilu?

Peletový gril zvládne perfektně všechny způsoby grilování.
Přímé grilování - bez problémů dosáhnete i na 300 °C na přímé grilování steaků, vepřové krkovičky, klobásky, burgerů, zeleniny...
Nepřímé grilování - udržet 180 °C na pečení větších kusů masa třeba 4 hodiny je pro peletový gril hračka. Můžete si udělat dokonalou vepřovou krkovičku v celku, hovězí Picanhu nebo třeba bůček.
Grilování Low & Slow - k tomu je peletový gril stvořen. Chcete péct luxusní žebra při 120 °C? Peletový gril to bez problémů sám udrží přesně i třeba po 8 hodin a déle. Nemusíte dokonce ani zdaleka stát u grilu, teplotu Vám může ukazovat z dálky na mobilu v aplikaci, kde ji lze i regulovat. Můžete být klidně přes den v práci a večer se vrátit k hotovému masu na trhané vepřové.
Uzení - peletový gril zvládne vše od cca 75 °C nahoru, jak dlouho budete chtít.
Gril na pelety je jednoduše takový univerzál, který umí všechno, co ostatní grily dohromady. Více o jednotlivých způsobech se dozvíte v našem speciálním článku o metodách grilování.

Recepty na gril

Abyste svůj peleťák využili na plno, můžete pro inspiraci kouknout do naší kuchařky s grilovacími recepty. Najdete zde recepty na všechny způsoby grilování, na všechny druhy mas i třeba na dezerty. Zjistěte, co vše se s peletovým grilem dá vytvořit :)

Další kategorie