Pomůžeme Vám s výběrem pro Vás toho správného grilu Weber

Jestliže vybíráte svůj první vlastní gril, může pro Vás být trošku náročnější se ve velkém světě grilování vyznat. V sortimentu společnosti Weber je skutečně velmi široká nabídka grilů a někdy může být složitější vybrat si pro Vás ten nejvhodnější gril. Při výběru grilu je dobré zvážit několik faktorů, které mají velký vliv na to, který gril by pro Vás byl tím nejlepším.

V prvé řadě je každopádně vhodné se rozhodnout, zda byste měli Váš nový gril Weber hledat mezi grily na dřevěné uhlí, mezi plynovými grily či mezi elektrickými grily. Všechny tyto druhy mají určité výhody. V první části tohoto článku se Vám pokusíme představit základní vlastnosti jednotlivých druhů grilů Weber.

Je pro mne vhodný gril na dřevěné uhlí, plynový gril nebo elektrický gril?

Weber grily na dřevěné uhlí

S grilováním na dřevěném uhlí je spojen jedinečný příjemný pocit - příjemný zvuk doutnajících briket, vůně pohody a jídla na roštu, těžce se to vyjadřuje slovy. Rádi zapalujete brikety a užíváte si tu pravou atmosféru grilování? Grilování na dřevěném uhlí je něco jedinečného a pro většinu lidí znamená skvělé zážitky.

Grily na dřevěné uhlí představují tradiční způsob grilování. Významným mezníkem v jeho dlouhé historii je rok 1952, kdy se zrodil první originální kotlový gril Weber. Jednalo se o první kotlový gril vůbec, který se rychle rozšířil do dvorků a zahrad po celém světě. Původní kotlový gril Weber časem dostal různé podoby, v sortimentu značky Weber se postupně objevilo několik jeho verzí, i jiné společnosti jej časem začaly kopírovat.

Důvodem této rychlé expanze byla praktičnost těchto grilů, jejich bezchybná funkčnost a jednoduchost. Ty jsou také jejich hlavními výhodami dodnes. Základ kotlových grilů Weber bývá vždy stejný, a sice ohnivzdorný a nerezavějící poklop a kotel, které umožní velmi dlouhou životnost všech grilů na dřevěné uhlí Weber. Tyto grily bývají vždy doplněny různým dalším vybavením, které už se však liší dle konkrétních řad grilů Weber.

Grily Weber na dřevěné uhlí tedy nabízí:
 • zážitek z tradičního rituálu grilování
 • jednoduché provedení
 • praktickou výbavu
 • velmi dlouhou životnost
 • jednoduchou údržbu
 • v porovnání s plynovými grily Weber a elektrickými grily Weber také nižší cenu
Grily na dřevěné uhlí jsou vhodné pro každého, kdo má na grilování více času a užívá si grilování se vším všudy včetně tradičního rituálu rozpálení briket a grilu. Pro každého, kdo si chce vychutnat vůni a praskání briket, to je podstata grilů na dřevěné uhlí Weber.

Plynové grily Weber

Během náročného týdne, kdy není času nazbyt a každý má plno práce, je Vaším nejlepším přítelem plynový gril Weber, rychlé zapalovánísnadné použití a dokonalé výsledky. Plynové grily Weber Vám umožní užít si požitek z grilování kdykoliv, třeba i v hektickém týdnu.

Pokud přijdete domů unavení z práce a rádi byste si ugrilovali třeba jen dvě masa, pravděpodobně se Vám již nebude chtít půl hodiny rozdělávat gril a rozpalovat brikety. A právě v takových situacích nejlépe oceníte Váš plynový gril Weber. Jeho použití je opravdu velmi snadné, grilovat můžete kdykoliv prakticky ihned, během několika málo minut. Jediným stisknutím tlačítka rozpálíte gril a po krátké chvilce na něj můžete rovnou pokládat maso. Grilování nikdy nebylo jednodušší.

Grilování probíhá vždy naprosto bez problémubez složitostíbez nepořádku, bez špinavých rukou od briket, bez popela. Navíc s plynovým grilem Weber budete velmi snadno ovládat teplotu uvnitř grilu.

Grilování na plynových grilech Weber navíc probíhá vždy se vší tou atmosférou a vynikající chutí, která je s grilováním spojena. Lidé občas mají strach, že pokrmy z plynových grilů budou chutnat jinak než jídla z grilů na dřevěné uhlí. Náhodné testy grilakademií Weber však prokázaly, že účastníci nebyli schopni rozeznat maso pečené na grilu na uhlí a maso pečené na plynovém grilu.

Ze všech těchto důvodů jsou plynové grily Weber populárnější než kdy jindy. Jejich rychlost a snadnost použití umožňuje grilování i během pracovního týdne, kdy je třeba, aby se věci daly do pohybu trošku rychleji. Díky plynovým grilům Weber se nemusíte bát vzplanutí, nestabilního spalování plynu, či jídla, které by ztratilo svou charakteristickou chuť grilování.

Plynové grily Weber tedy nabízí:
 • komfort při grilování
 • grilování kdykoliv a hned
 • snadné použití
 • rychlost
 • přesné ovládání teploty
 • grilování bez komplikací a bez nepořádku z briket
 • stejnou chuť grilovaných pokrmů jako při grilování nad uhlím
 • také všechny ostatní výhody grilů Weber na dřevěné uhlí
 • levnější provoz než u grilů na dřevěné uhlí
Grily Weber na plyn jsou vhodné pro každého, kdo má na grilování méně času nebo koho již nebaví pokaždé dlouho připravovat brikety ke grilování. Plynové grily jsou vhodné pro každého, kdo má rád jednoduchost, rychlost a přesnost. I ze zkušeností našich zákazníků Vám můžeme potvrdit, že s plynovými grily Weber budete grilovat častěji než dříve, grilování si více užijete a možná také na Vašem profesionálním grilu budete experimentovat s pokrmy, které byste jinak nevyzkoušeli.

Elektrické grily Weber

Ne vždy má člověk možnost grilovat na dřevěném uhlí či na plynu, pro takové situace tu máme právě elektrické grily Weber. S těmi si můžete grilování užít na jakémkoliv místě, třeba i uvnitř či na malých balkónech bytů.

Základem elektrických grilů Weber je silná topná spirála, která zaručuje intenzivní teplo pro grilování. Na svém elektrickém grilu Weber tak připravíte stejné pokrmy, jako na plynových grilech a grilech na dřevěné uhlí. Elektrické grily Weber mají stejné kvality jako všechny ostatní grily Weber a použít jej navíc můžete i všude tam, kde není otevřený oheň povolený.

Snadné grilování na elektrických grilech Weber poskytuje tu stejně lahodnou chuť grilovaných jídel, jako ostatní grily. Kromě toho však nabízí i několik dalších dosud nezmíněných výhod. S elektrickými grily Weber především nikdy nebudete muset řešit nedostatek paliva. Gril stačí zapojit kdekoliv do zásuvky a můžete ihned grilovat, aniž byste s sebou museli tahat pytel grilovacích briket či plynovou lahev. Ideální jsou tak tyto grily také na cesty.
 

Elektrické grily Weber tedy nabízí:
 • možnost grilování na jakémkoliv místě
 • snadné grilování
 • nemusíte řešit nedostatek paliva
 • při cestování nemusíte tahat pytel briket či plynové bomby
 • stejnou chuť grilovaných pokrmů jako všechny ostatní grily
Elektrické grily Weber jsou vhodné na všechna místa, kde není možné grilovat s otevřeným ohněm. Zároveň nabízí stejnou chuť grilovaných pokrmů a jsou tak vhodnou alternativou ke všem ostatním druhům grilů. Zajímavou možností jsou také na cestování.

Jak velký gril je pro mne vhodný?

Pokud jste si již vybrali druh grilu, nyní pravděpodobně uvidíte, že v každé kategorii existuje několik různých velikostí grilů. Při výběru pro Vás nejvhodnějšího grilu byste se měli zamyslet nad otázkami, jaké druhy jídla chcete grilovat najednou, tedy využití teplotních zón, pro kolik lidí budete grilovat, jaké pokrmy budete grilovat nebo například zda plánujete s Vaším budoucím grilem Weber cestovat.

Pokud u Vás pořádáte grilovací party a třeba i jen párkrát do roka zvete k sobě domů více lidí ke grilování, měli byste zvážit větší grily Weber, při grilování to poté jistě oceníte. Navíc větší grily můžete samozřejmě snadno používat i při grilování třeba jen pro dvě osoby.

Zároveň byste se měli zamyslet, jaké pokrmy byste chtěli zkusit grilovat. Na menších grilech jsou totiž možnosti grilování trošku omezenější, například na nich neuděláte kuře vcelku. Nebo pokud často zkoušíte více druhů pokrmů zaráz, na větších grilech budou Vaše možnosti podstatně širší.

Na druhou stranu u těch nejmenších grilů je zase výhodou možnost vzít si je s sebou na cesty a grilovat tak třeba na Vaší dovolené. Případně, pokud máte omezený prostor, tak je možné i grilovat na balkoně.

Stále nemáte vybráno?

Doufáme, že pro Vás tento článek byl přínosný a pomůže Vám s výběrem Vašeho nového grilu. Rádi Vám však samozřejmě všechny produkty Weber představíme také na naší prodejně v Brně nebo třeba aspoň trošku po telefonu, zavolejte nám. Budeme se těšit na Vaši návštěvu!