Náhradní díly a kde najít sériové číslo grilu Weber?

Každý gril Weber má své vlastní unikátní sériové číslo a na této stránce najdete následující informace - k čemu je dobré, kde ho u jakého grilu najdu a co dělat, když sériové číslo nemáte.

K čemu je sériové číslo dobré?

  • především při hledání náhradních dílů ke grilu
  • pomocí sériového čísla najdeme přesný rozkres k Vašemu grilu a s ním poté není problém dohledat potřebný náhradní díl a zjistit jeho cenu a možnosti dodání
  • náhradní díly dohledané bez pomoci sériového čísla nemusí k Vašemu grilu sedět (například flavorizéry u plynových grilů - i když máte gril Weber Spirit 300, podle různých roků výroby grilu k němu může existovat i několik druhů flavorizérů a k Vašemu grilu bude pasovat jen jeden přesný)
  • je potřebné při reklamacích (především z toho důvodu, že Weber pomocí něj může dohledat k Vašemu grilu náhradní díl)

Jak sériové číslo vypadá?

Obvykle se jedná o sérii dvou písmen a několika číslic.

Kde sériové číslo najdu?

U grilů Weber na dřevěné uhlí

Téměř u všech typů najdete sériové číslo vlisované do kovových nastavitelných průduchů v poklopu grilu. Pouze u pár nejdražších modelů (třeba Weber Performer Deluxe) bývá napsané na bílé etiketě, která bývá nalepena na konstrukci grilu. Na níže přiložených obrázcích můžete vidět oba způsoby.

U plynových, elektrických a peletových grilů Weber

Sériové číslo bývá napsáno na bílé etiketě, která bývá nalepena někde na konstrukci grilu. Třeba u grilů Weber Spirit a Genesis bývá obvykle ze zadní strany spodní skříňky, u starších modelů bývá etiketa i uvnitř skříňky. U elektrických grilů bývá etiketa nalepena ze zadní strany. Níže přikládáme pár vzorových fotek.

Mám sériové číslo, co dělat poté?

Buď se poté můžete s dohledáním správných náhradních dílů obrátit na nás a my už Vám se všim pomůžeme. Případně si můžete náhradní díly dohledat sami na stránkách Webera:
https://www.weber.com/CZ/cs/help/schematics/

Jakmile máte dohledán pro Vás potřebný náhradní díl, prosím, obraťte se na nás. My poté zjistíme u výrobce jeho aktuální dostupnost a cenu a s dodáním do ČR Vám pomůžeme.

Co dělat, když již sériové číslo nemám k dispozici?

Stát se to určitě může. Třeba jste odlepili etiketu, po 20 letech vybledla nebo z nějakého jiného důvodu. S dohledáním náhradního dílu Vám samozřejmě rádi pomůžeme i v této situaci. Velmi nám zde pomůže, pokud nám pošlete Váš gril vyfocený - celý, z předního pohledu. Poté s pomocí výrobce náhradní díl dohledáme a zrovna zjistíme jeho aktuální dostupnost a cenu.