Menu
0
Váš košík je prázdný

Zaharadní peletové grily Weber

Oficiální prodejce WeberOficiální prodejce WeberKompletní sortiment Weber máme na našem skladě v Česku i naší kamenné prodejněPřednosti značky Weber

Zaharadní peletové grily Weber

Zahradní grily na pelety jsou kombinací toho nejlepšího od ostatních typů grilů. Rychlost a snadné ovládání plynových a elektrických grilů s chutí a vůní kouře z grilů na dřevěné uhlí. Zahradní gril na pelety elektrickou svíčkou zapálí dřevěné pelety, které produkují žár a kouř, což připraví Váš pokrm. Díky širokému rozmezí teplot lze peleťák využít i jako udírnu, zvládá nízkých 95 °C až 315 °C na plný výkon. Nejvíce vyniká u dlouhého grilování na nízké teploty. Bůček nebo žebra na tomto grilu můžete prakticky bez kontroly a práce grilovat na nízkou teplotu třeba i 8 hodin. Zahradní grily na pelety jsou tedy perfektní pro každého, kdo to s grilováním myslí opravdu vážně.

Weber SmokeFire disponují chytrým teploměrem Weber Connect a elektrickým šnekem, který podle požadované teploty dodává přesné množství pelet. V praxi si tak celý systém propojíte s aplikací v telefonu, přes kterou následně můžete sledovat teplotu i zda je dostatek pelet. Jak grilovat na zahradním grilu na pelety? Jednoduše naplníte zásobník, zvolíte teplotu, položíte celý kus bůčku nebo žebra na gril, propojíte s aplikací a příštích 6 nebo klidně 8 hodin se můžete věnovat rodině, zahradě nebo třeba i odjet do práce. Večer přijedou Vaši hosté a už bude vše připraveno. Tyto grily lze přirozeně využít i klasickým způsobem, a samozřejmostí je také gourmet BBQ Systém na další příslušenství.

Díky dávkování podle teploty zahradní peletové grily Weber přinášejí ještě snazší ovládání než grily na plyn. Zároveň díky žhnoucím dřevěným peletám získáte úžasné aroma a chuť jako z grilu na dřevo. A pokud Vás tato chuť a vůně baví, můžete vyzkoušet pelety z různých druhů dřeva. Sami na kurzech často používáme všestrannější směs, která se hodí na všechny druhy mas. Vybrat si ale můžete i pelety z jabloně, třesně, buku, dubu nebo olše.

Weber vyrábí základní zahradní peletový gril Weber SmokeFire EX4 anebo větší Weber SmokeFire EX6. Hlavní je, že každý zahradní gril na pelety Weber je chytře zkonstruovaný tak, že uvnitř rovnoměrně proudí teplo. Můžete tedy grilovat na hlavním grilovacím roštu i na přídavném roštu nad ním. Získáte tak velký užitný prostor. To se hodí zejména u pomalých receptů, protože ať už toho ugrilujete sebevíc, Vaši hosté spořádají úplně všechno co na tomto grilu připravíte, a ještě budou zaručeně chtít přidat.

Zahradní peletové grily Weber jsou zkrátka ideální volbou pro všechny, kteří to s grilováním myslí vážně a chtějí experimentovat. Získáte opravdu spoustu nových možností. Zahradní peleťák samozřejmě zvládne i klasické grilování na vysokou teplotu, rychlý steak nebo zeleninu. Vynikne ale přidanou chutí a jednoduchostí u dlouhého a pomalého grilování. Nevýhodou, která si zaslouží zmínit, je nutnost elektrické energie kvůli automatickému dávkování paliva.