Menu
0
Váš košík je prázdný

Zahradní plynové grily Weber

Zahradní plynové grily Weber

Zahradní plynové grily Weber představují ideální řešení pro všechny, ať už jste víkendový milovník grilování nebo profesionální kuchař v restauraci. Hlavní výhodu představuje snadné ovládání a rychlost. Plynový gril na zahradu je prakticky okamžitě připraven ke grilování. Nemusíte čekat na rozžhavení briket a nemusíte je později přesouvat pro usměrnění žáru. Stačí jen otočit kolečkem a během dvou minut bude Váš zahradní gril rozžhavený a připravený ke grilování. Teplotu si samozřejmě můžete regulovat zvlášť pro každý hořák.

Jak vybrat zahradní plynový gril?

Weber nabízí širokou škálu, ze které může být obtížné si zvolit ten nejvhodnější. Vybrat se dá několika způsoby. Můžete si svůj zahradní gril na plyn vybrat podle prostoru. Máte-li spoustu místa na zahradě nebo pod pergolou, tak Vás při výběru nelimituje téměř nic. Budete-li ale chtít svůj gril schovávat například do garáže, aby nepřekážel, občas převážet na chatu nebo vozit karavanem, menší gril přinese značné výhody. Obvykle se ale zahradní plynové grily volí podle velikosti grilovacího roštu a počtu hořáků, které přímo ovlivní výkon a kolik jídla a pro kolik strávníků je možné grilovat v jeden moment.

Hlavní nabídku zahradních plynových grilů tvoří řady Spirit, Genesis a Summit. Všechny tyto grily jsou postaveny z nejkvalitnějších materiálů s robustní konstrukcí. Získáte gril s masivním roštem a výkonnými hořáky z ušlechtilé oceli. Tyto hořáky zakrývají tzv. flavorizéry. Tyto kolejnice z ušlechtilé oceli chrání hořáky před kapkami a tukem z grilování a zároveň vytváří jedinečnou vůni, kterou máme na grilování všichni tak rádi. Weber zahradní gril zkrátka poslouží každému, protože díky své výbavě a velikosti nebude představovat překážku pro žádné grilovací recepty.

Zahradní grily Weber Spirit a Weber Spirit II tvoří základní řadu plynových grilů od Weberu. Menší modely disponují dvěma hořáky a větší třemi. Všechny tyto grily jsou vybaveny Gourmet BBQ systémem, to znamená že část grilovacího roštu lze nahradit širokou řadou příslušenství, jako je stojan na drůbež, pánev nebo třeba wok. Náročnější grillmasteři si vyberou z modelů s bočním přídavným hořákem. Ten poslouží výborně například k přípravě příloh a omáček. Díky těmto vlastnostem lze tyto Weber zahradní grily už považovat za plnohodnotnou zahradní kuchyni.

O něco větší výbavu i grilovací plochu nabízí vyšší řada Weber Genesis. Základem těchto grilů na zahradu je spodní skříňka a tři hořáky. Vybrat si ale můžete i z modelů se čtyřmi hořáky, což poskytuje opravdu velký grilovací prostor pro pořádnou grill party nebo přípravu několika pokrmů zároveň. Samozřejmostí je i praktický GBS systém, možnost postranního hořáku anebo zabudovaného teploměru. U těchto zahradních grilů se nemusíte bát o nedostatek výkonu. Zvládnou například i přípravu pizzy na vysoký výkon uprostřed zimy.

Špičkou všech plynových grilů na zahradu je Weber Summit. Zahradní gril z této modelové řady obsahuje úplně vše, co naleznete u řady Weber Genesis, a ještě spoustu navíc. Tyto grily disponují čtyřmi nebo šesti hořáky, a navíc i přídavným hořákem na jedné straně a otočným špízem s elektromotorem na straně druhé. Díky tomu získáte ještě více možností a větší grilovací plochu. Takový zahradní gril se nelekne ani opravdu velké zahradní party, a přitom bez problémů poslouží i v poklidný nedělní večer při přípravě jednoho nebo dvou mas.

Malý zahradní gril se hodí zejména při častějším převážení na zahradu, všem cestovatelům nebo i jako gril na balkon. Nejmenší zahradní plynový gril Weber je přenosný Weber Go-Anywhere. Takový gril svou velikostí přináší opravdu kompaktní rozměry ale i určitá omezení. Na výlety nebo jako gril na terasu můžeme zase doporučit zahradní grily řady Weber Q. Menší Weber Q 1200 nebo větší a výkonnější modely Weber Q 2000 a největší Weber Q 3200. Určitou specialitu představuje cestovní zahradní gril Weber Traveler. Ten je perfektní na převoz, na výlety nebo do karavanu. Má skládací stojan díky čemuž získáte plnohodnotný gril a zároveň ve složeném tvaru i kompaktní rozměry.