Kde se vyrábí Weber grily?

Výroba Weber v PolskuZajímá Vás, kde se vyrábí Weber grily? Letos jsme se byli podívat přímo ve výrobě a prozradíme Vám, odkud pochází třeba přímo ten Váš Weber gril :)

Od roku 2021 totiž Weber přesunul významnou část své výroby do Evropy a letos jsme se na začátku roku do této nové továrny mohli podívat i my. Evropa je pro Weber dnes již srovnatelně silný trh se Severní Amerikou a proto již dávalo finančně smysl přesunout výrobu přímo do Evropské Unie. Navíc při výrobě v EU výrazně odpadají problémy s dostupností, se kterými jsme se potýkali během pandemie při dovozu zboží z Asie.

Zatímco dříve se většina Weber grilů prodávaných v Evropě vyráběla v Asii, dnes se již většina vyrábí zde. Konkrétně dokonce velmi blízko k České republice - a to hned 50 kilometrů za hranicemi, v Polsku. V továrně u Katowic je dnes vyráběna většina Weber grilů prodaných v Evropě. Výroba se navíc bude postupně rozšiřovat a Weber do Evropy brzy přesune téměř celé své portfolio.


 

Kde se vyrábí jednotlivé modely Weber grilů prodávaných v Evropě?

Velkosklad WeberGrily na dřevěné uhlí - výroba v EU
Speciální řady grilů na dřevěné uhlí (modely Summit Kamado, Ranch Kettle) - výroba v USA
Plynové a elektrické grily Weber Q - výroba v EU
Plynové grily řady Spirit - postupný přesun výroby z Asie do EU
Plynové grily řad Genesis a Summit - výroba v USA
Peletové grily - výroba v USA
Příslušenství - výroba především v Asii, ale záleží na konkrétních produktech, velká část je vyráběna v Evropě (třeba keramika, kuchyňské nože, aj.)

I u Weber grilů vyráběných v Evropě jsou některé komponenty ještě stále dodávany z Asie (například některá elektronika u plynových a elektrických grilů), postupně ovšem i zde dochází k přesunu do Evropy.

Váš Weber gril tak byl pravděpodobně vyroben v Evropě nebo v USA :)

Jaké má pro nás továrna v Evropě výhody? První výhodou je výrazně lepší dostupnost zboží. Grily na dřevěné uhlí, u kterých první Weber gril vyjel z linky v Polsku v roce 2021, jsou nyní dostupné prakticky celoročně bez problémů. Zároveň mají takto vyrobené grily nižší uhlíkovou stopu oproti konkurenci. Nejen, že výroba v Evropě často bývá ekologičtější než výroba v Asii, hlavní dopad je v dopravě - produkt k nám jednoduše nemusí být převážen přes půl planety. A nakonec, koupí grilu Weber nyní i přímo podporujeme výrobu v Evropě.

A mimochodem, cenově se celkové náklady výroby nijak nemění. Náklady jsou ve výsledku víceméně stejné. Výroba v Evropě sice je výrazně dražší než výroba v Asii, na druhou stranu se ušetří nemalé peníze na dopravě, která dnes tvoří výraznou část ceny každého prodávaného produktu. Na prodejní ceně grilu se tak evropská výroba nijak nepromítne.