Menu
0
Váš košík je prázdný

Doporučené zahradní grily pod pergolu

Oficiální prodejce WeberOficiální prodejce WeberKompletní sortiment Weber máme na našem skladě v Česku i naší kamenné prodejněPřednosti značky Weber

Doporučené zahradní grily pod pergolu

Jste milovníky grilování a zároveň si chcete užít stín a pohodlí Vaší zahradní pergoly? Toto spojení grilu a přístřešku přináší řadu výhod a Vaši grilovačku už nepřeruší ani nepřízeň počasí. Pergola ochrání nejen vás před nepříznivými povětrnostními podmínkami, dokáže ochránit během roku i Váš gril. To přijde vhod zejména v zimě, abyste se o své grilovacího parťáka nemuseli tolik obávat. V létě zastřešení vytváří útulné a zastíněné místo k posezení a večery s přáteli. A ano, s vhodným grilem není překážkou ani plně zastřešená pergola.

Ať už je Vaše zahradní pergola plně zastřešená nebo jen se slunolamy, doporučujeme grily produkující méně kouře. V praxi tedy zejména plynové grily nebo grily na elektřinu. Naopak se příliš nemusí hodit grily na pelety, protože při nejlepším výkonu produkují velké množství kouře (což je důvod, proč je máme tak rádi). Kouř pod zastřešenou pergolou nebude mít jednoduše kudy tak rychle unikat. U nás tedy doporučujeme plynové grily řady Spirit nebo Genesis. V případě elektrických grilů například Pulse 2000 s vozíkem pro větší pohodlí, případně bez něj, pokud si jej chcete položit na vlastní stůl. Všechny tyto grily nabízejí skvělý výkon, dostatečnou grilovací plochu a lze je využívat pod všemi typy pergol.

Milujete plamen a nechcete se nechat ochudit o chuť z uhlí? I tradiční kotlové grily Weber mohou skvěle doplnit Vaše posezení pod pergolou. Grily na uhlí doporučujeme využívat zejména pod pergolami s posuvnou markýzou, kde lze nad grilem vytvořit volný prostor. Nebo jsou vhodné i pergoly bioklimatické s nastavitelnými slunolamy. U těchto pergol je zajištěné volné proudění vzduchu směrem vzhůru. Užijete si tedy grilování bez obličeje plného kouře. Je ale nutné počítat s určitou mírou rizika vzplanutí nebo poškození od žhavých uhlíků. Zejména při silnějším větru mohou z kotlového grilu odlétávat jiskry. Nejvhodnější jsou tedy otevřené pergoly s hliníkovou konstrukcí.

Ať už si zvolíte plynový, elektrický nebo kotlový gril, spojení s pergolou je nejen možné, ale přinese i žádané pohodlí při Vaší příští grilovačce. Užijte si skvělé chvíle venku s výborným jídlem ve všech situacích bez ohledu na počasí.