Jak nejlépe vyčistit gril?

Poradíme Vám, jak gril co nejlépe a co nejjednodušeji vyčistit!


Před každým grilováním je důležité mít gril dobře vyčištěný. S pomocí nejrůznějších nástrojů od Webera a s využitím našich rad Vám to půjde velmi snadno.

Nedá příliš práce Váš gril pravidelně čistit a udržovat, jen je potřeba vědět, jak na to. Základem je vždy mít kvalitní kartáč na čištění grilu a v sortimentu Weber se jich nachází hned několik druhů. Nejběžnějším čistícím kartáčem je Weber Triangl, který je vybaven velkým množstvím ocelových štětin, pomocí kterých bez problémů vydrhnete zbytky pokrmů přichycené ke grilovacím roštům. Kartáč Triangl Weber nabízí ve dvou velikostech, a sice 30 cm a 45 cm, pro pohodlnější čištění. Na čištění litinových roštů Sear Grate prodává Weber speciální kartáč, který je také opatřen ocelovými štětinami. Má ovšem jiný tvar a díky tomu se jednoduše dostane i do nejužších spárů litinové mřížky. 

Nejvyšší kategorií mezi kartáči je kartáč na čištění Weber Style. Kromě působivého designu je jeho hlavní výhodou možnost měnit hlavice kartáče. Díky tomu není potřeba měnit celý kartáč, když jsou na konci sezóny jeho ocelové štětiny již celé pokroucené a omaštěné.

Pokud již máte po ruce kartáč připravený, nyní si řekneme, jak gril nejjednodušeji čistit. Ideální je gril očistit, obzvlášť grilovací rošty, ihned po dojezení připravených pokrmů. Když je grilovací rošt ještě rozpálený, mastné přichycené pokrmy z něj bezproblémově dostane pomocí kartáčů ihned a čištění Vašeho grilu tak nevyžaduje žádnou fyzickou námahu a ani téměř žádný čas. Doporučujeme gril čistit, dokud je rošt rožhavený!

Ještě jednodušší je předejít přichycování pokrmů ke grilovacímu roštu úplně. K tomu slouží Weber BBQ Anti-Stick olej. Tento nehořlavý sprej bez jakéhokoliv zápachu a chuti před zapálením grilu nastříkáte na grilovací rošt a předejdete tak přilepení grilovaných kousků k roštu během grilování.

Speciální péči si zaslouží plynové grily, u kterých je dobré před grilováním vyčistit i hořáky. Odstranit z nich veškeré nečistoty, které by mohly způsobit vzplanutí, Vám zabere jen pár sekund. Využít k tomu můžete například i čistící škrabku Weber.

Pro dokonalé vyčištění grilu celkově, nejenom jeho roštů, slouží čističe grilů Weber, s jejichž pomocí bude čištění grilů ještě rychlejší a snadnější. Spreje nastříkejte, chvilku počkejte a vyčistěte. K dispozici jsou čistící přípravky na smalt, rošty, ušlechtilou ocel a speciální čističe Weber Q.

Pokud si přejete gril profesionálně vyčisti bez nejmenší námahy, Topgrily Vám nabízejí vyčištění po sezóně na grily, které jste u nás zakoupili. Dopravíte-li gril k nám na prodejnu, zdarma Vám jej vyčistíme, jak nejlíp to půjde.