S koncem grilovací sezóny je na čase Váš gril Weber zazimovat

Grilovací sezóna již pomalu skončila a přichází tak čas Váš gril Weber zazimovat. Nejprve je potřeba gril po sezóně pořádně očistit a poté jej bezpečně schovat pod příslušný kvalitní obal Weber.

Po každé grilovací sezóně by si Váš gril Weber jistě zasloužil pořádně očistit, odmění se Vám delší životností a zdravějším grilováním. Pokud navíc svému grilu budete věnovat více času a očistíte jej skutečně pořádně, může opět vypadat jako nový.

Vyndejte ze svého grilu všechny grilovací rošty, aroma kolejnice a jiné oddělené komponenty. Na vyčištění grilovacích roštů nejlépe poslouží Weber čistič grilovacích roštů. Nastříkejte sprej na špinavý rošt, nechte jej chvilku působit a poté půjdou všechny mastnoty a případné zbytky jídla jednoduše dolů pomocí kartáče.

Na čištění kotlových grilů poslouží nejlépe Weber čistič na smalt, očistíte s ním dobře například i aroma kolejnice Flavorizer Bars. Pro elektrické a plynové grily Weber Q je připraven speciální čistič Weber Q, který je uzpůsoben povrchu jejich grilovacích van. Čistič na smalt a lak je vhodný i pro údržbu plynových grilů Spirit, Genesis a Summit. Pro jejich nerezové verze je však nabízen specializovaný čistič Weber na ušlechtilou ocel.

Jakmile budete mít gril kompletně vyčištění, je vhodné jej na zimu schovat pod kvalitní obal Weber. Díky němu může gril například zůstat i přes zimu na zahradě, může na něm ležet vrstva sněhu a grilu se nic nestane. I pokud gril schováváte například do garáže, je obal vhodný, neboť Váš gril Weber ochrání i před prachem a jinými nečistotami. Pro každý gril je vyroben speciální obal, který na něj přesně pasuje. Pokud si s výběrem správného obalu Weber nevíte rady, stačí nám zavolat nebo nás navštívit na naší prodejně Weber v Brně a my Vám s výběrem rádi pomůžeme.

Díky ochrannému obalu Weber bude Váš gril i přes zimu vždy připraven ke grilování. Na gril nenaprší a tak na něm budete moci grilovat kdykoliv i na podzim a v zimě.

Vhodnou alternativou ke grilování je také opékání špekáčků či uzení. I pro milovníky těchto aktivit si Weber nachystal vysoce kvalitní produkty. V našem sortimentu najdete i ohniště Weber Fireplace nebo udírny Weber Smokey Mountain Cooker.

S příchodem zimy tedy rozhodně nekončí Vaše možnost přípravy výborných pokrmů na zahradě. Přijďte se poradit k nám na prodejnu Weber Topgrily v Brně ohledně zazimování grilů, vaření na zahradě v zimě či o čemkoliv jiném. Budeme se těšit na Vaši návštěvu.